Sztuki wizualne

Doznania estetyczne podczas FRU 2019 zapewnią między innymi SZTUKI WIZUALNE.

Wielkoformatowe rzeźby świetlne Francois Monneta

Wielkie lampiony nawiązujące formą i ideą do lokalnej tożsamości zostaną zaprojekotwane i stworzone podczas kilkudniowych warsztatów, które poprowadzi Francois Monnet, artysta plastyk z Paryża. Te oryginalne rzeźby powstaną z dwóch surowców: papieru i wikliny. Efekt pracy warsztatowej zostanie wykorzystany podczas nocnej parady ulicznej w czasie drugiego dnia Festiwalu FRU: the LIGHT PARADE.

Wystawa grafik i rysunku Street art ART – Sztuka BRUKU

Bez reguł, struktur dzieła czy innych wyznaczników. Totalny subiektywizm i absolutny eklektyzm technik, tematów i jakości. Połączenie specjalistów z laikami, awangardy, tradycji i bruku. Ma na celu bezcelowość, niekształtowanie kierunków, trendów czy czegokolwiek, jako alternatywa wobec elitarnej sztuki galerii, sterylnych ścian, ram, sztywnych przemów i pieszczot ego. Najważniejszą jej funkcją jest dialog z odbiorcą. Każdym! To sztuka publiczna.

Instalacja wideo Obiektywnie Śląskie

Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. Dwie prace laureatów konkursu zostaną zaprezentowane podczas FRU w przejściu pod jedną z kamienic ulicy Długiej. Instalacja realizowana we współpracy z Raciborskim Centrum Kultury.

Instalacja graficzna Witryna

Pusty lokal straszy. Wygląda z niego pustka, strach, brak nadziei, marazm i rozgardiasz. Taki jest obraz wielu ulic opuszczonych przez życie. Instalacja graficzna „Witryna” to z góry skazana na porażkę próba wypełnienia pustych lokali życiem, nadzieją, pięknem i poczuciem spełnienia.

Teatr
Warsztaty
Menu