ORGANIZATORZY

Organizatorzy FRU to zgrana ekipa profesjonalistów. Przedstawiamy sylwetki głównych koordynatorów.

Na zdjęciu od lewej:

Justyna Szyndler – dusza człowiek, ekspertka od pozyskiwania i rozliczania funduszy wszelkiej maści, specjalistka od finansów FRU i od spraw formalno-prawnych. Gdy ktoś czegoś nie wie, to wiadomo, że wiedzieć będzie Justyna.

Zuzanna Tomaszewska – człowiek orkiestra, laborantka w wielkiej firmie przemysłu chemicznego, szefowa komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej Rady Miasta Racibórz, zawodowa flecistka, profesjonalna organizatorka. Jak ktoś ma negocjować upusty, to tylko Zuzia.

Mariola Jakacka – prawdziwa królowa, dyrektorka Zamku Piastowskiego w Raciborzu, instruktorka rysunku i malarstwa, najlepiej radzi sobie z trudnymi przypadkami i doskonale motywuje wszystkich do działania. Załatwi wszystko to, czego nikt inny nie jest w stanie.

Joanna Nitefor – artystka z krwi i kości, śpiewa, performeruje jako żywa rzeźba, gra w teatrze, jeździ po festiwalach na całym świecie. Jest naszym bezpośrednim kontaktem ze światem artystów ulicy. To dzięki niej wszystko się zaczęło.

Piotr Dominiak – jedyny facet w tej ekipie (o zgrozo!), na dodatek prezes naszego Stowarzyszenia. Zajmuje się – jak to prezes – praktycznie wszystkim, ale nikt go przy pracy nie widział. Pisze projekty, udziela wywiadów, nosi sprzęty, jeździ ciężarówką i ostatni gasi światło.

Poza wymienionymi tu osobami, które stanowią trzon Festiwalu i kierują całym tym przedsięwzięciem, jest jeszcze spore grono pomocników, wolontariuszy i współpracowników.

Organizatorem FRU Festiwalu / Festiwalu Raciborskiej Ulicy jest Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK.

Oficjalnym współorganizatorem FRU Festiwalu jest Miasto Racibórz.

Menu